AktualityMilovníky nepraktovského humoru a dobré hudby srdečně zveme k podívané a ku poslechu na vernisáž - slavnostní zahájení výstavy v Galerii U Zlatého kohouta 11.7. v 18h v Michalské ulici v Praze. Těšíme se na Vaši účast!

Premiéra dokumentu je naplánovaná na středu 10.7. ve 20:15 na ČT Art pod názvem Tučná linka Wintera Neprakty

Dne 18. 1. 2024 byl in memoriam pan Jiří Winter - Neprakta přijat do Síně slávy Ekofóru. Cenu uděluje hnutí ochránců přírody Brontosaurus. Jiří Winter byl celoživotním milovníkem přírody, což se promítalo nejen do jeho humoristické tvorby.

Milí přátelé, prozradím vám veliké tajemství - nakladatelství Epocha chystá ke 100. výročí narození Jiřího Wintera knihu s názvem, který obsahuje vše, co si jen můžeme přát, ačkoliv se skládá z jediného slova - Neprakta. Bude to kniha veliká a krásná. A my v ní budeme proplouvat Jiřího dílem i životem od začátku až do samého konce. Vyjde v nevelké...

Nakladatelství Secret World vydává TAJEMNÝ SVĚT STRAŠIDEL.Kamarádi, kolegové a přátelé známí i neznámí. Všem milovníkům historických strašidel si dovolujeme tímto oznámiti, že JUDr. Jiří Pecha - letitý spolupracovník a kamarád Mistra Neprakty právě nyní vydává ilustrovanou e-knihu "Tajemný svět strašidel", kterou četlo již přes 50 000 čtenářů a...

Bedřichonoce - tak nazýval oslavu svého svátku a narozenin první námětář Jiřího Wintera - Bedřich Kopecný. Oslava začínala 1.března a často se protáhla na celý týden oslav u dobrého pití, u kterého Bedřich nikdy neseděl sám, ale s kamarády, přáteli a známými. Bez Bedřicha Kopecného by zřejmě nevznikla z recese vytvořená "firma" na výrobu kresleného...

Kdo si chce udělat více nepraktovské Vánoce, má příležitost zabalit svůj dárek do druhého dárku - totiž vánoční tašky s vánočním obrázkem Jiřího Wintera. Tašky mámě nově v e-shopu.

Jiří Winter-Neprakta je přijat do Síně slávy Ekofóru. Jiří Winter získal v roce 1984 cenu v Mezinárodní soutěžní přehlídce výtvarných děl v kategorii EKOPLAKÁT.

Chcete mít přehled o novinkách Nadačního fondu, výstavách, kulturních akcích a připravovaných besedách? Pak nám níže zanechejte Váš email a my Vám na něj budeme pravidelně  zasílat novinky ze zákulisí života Nadačního fondu Jiřího Wintera!

Přečtěte si jako první, co je nového!