AktualityMilí přátelé a příznivci Jiřího Wintera, blíží se výstava, která se bude od těch ostatních dosti odlišovat místem i obsahem. Ale zase ne tak úplně. Výstava bude v Terezíně v Malé pevnosti a přiblíží nám Jiřího osud a tvorbu v období druhé světové války. Opravdu jen přiblíží, protože něco takového není pro nás - lidi žijící v míru a blahobytu...

Televize A11 natočila rozhovor s manželkou Jiřího Wintera - Danielou Winterovou. Byl odvysílán 7.6. Doporučujeme si pustit laskavé povídání o jeho osobnosti, životě, zájmech, námětářích a životních peripetiích, které Jiří Winter zvládal s pokorou a úsměvem.

Nadační fond Jiřího Wintera chystá sbírku pro odkud komplexní a hodnotné sbírky děl Jiřího Wintera, která je zatím v soukromém vlastnictví předního českého archiváře Jiřího Wintera, obdivovatele a přítele, Jaroslava Kopeckého. Sbírka by měla proběhnout na dárcovské platformě Donio. Brzy bude zveřejněna.

Ku příležitosti 99. výročí narození Jiřího Wintera proběhne vzpomínková akce s fanoušky, přáteli a Danielou Winterovou u hrobu Jiřího Wintera na hřbitově v Olšanech. Všichni jste srdečně zváni na vzpomínání o jeho životě, díle a odkazu.

12.7.2023 je to 99 let od narození Jiřího Wintera. K této příležitosti zavzpomínala p. Winterová na jeho život a na pomíjivost a relativitu času.

Konečně jsme se dočkali stálé expozice. Začíná skromně, ale to nám nevadí. Časem se může posunout do jiného, většího prostoru, když nám osud bude příznivě nakloněn. A hlavně když budete příznivě nakloněni vy, kteří máte Jiřího dílo rádi. V prostoru expozice bude archiv díla (knihy, časopisy, noviny, plakáty, pozvánky....) i životní cesty...

Dovolujeme si vás jménem Nadačního fondu pozvat na zahájení výstavy v samém duchovním srdci Mariánských Lázní, v Goethově domě. Dům naleznete na Goethově náměstí, malý kousek od architektonické perly novo-byzantského slohu, známého kostela ve tvaru osmihranu. Dům zvaný Goethův, dříve Dům u zlatého hroznu, je nejstarším původním domem Mariánských...

Chcete mít přehled o novinkách Nadačního fondu, výstavách, kulturních akcích a připravovaných besedách? Pak nám níže zanechejte Váš email a my Vám na něj budeme pravidelně  zasílat novinky ze zákulisí života Nadačního fondu Jiřího Wintera!

Přečtěte si jako první, co je nového!