AktualityKdo si chce udělat více nepraktovské Vánoce, má příležitost zabalit svůj dárek do druhého dárku - totiž vánoční tašky s vánočním obrázkem Jiřího Wintera. Tašky mámě nově v e-shopu.

Jiří Winter-Neprakta je přijat do Síně slávy Ekofóru. Jiří Winter získal v roce 1984 cenu v Mezinárodní soutěžní přehlídce výtvarných děl v kategorii EKOPLAKÁT.

Josef "Kobra" Kučera , Igor Ševčík a Jiří Winter-Neprakta: tři mušketýři české kultury a výtvarné scény Dámy a pánové,přijeďte se podívat do Ratají nad Sázavou, pěkného koutu české země, známého díky krásné okolní přírodě romantického posázaví a historii.

Dnes je tomu neuvěřitelně dlouhých dvanáct let od chvíle, kdy náš svět opustil Jiří Winter. Asi by se divil, co se nyní kousek od našich hranic děje. A nejen za našimi hranicemi - majitel občerstvení Sultán Kebab v samém centru Plzně je jen onou pomyslnou špičkou ledovce.

V eshopu jsou nově kalendáře na rok 2024 a také kniha Lázeňští Asklépiové.

Připravujeme nový článek na webu názvem MANŽELKY. Manželky jsou totiž ohromně zajímavou kapitolou v životě Jiřího. Jiří byl 4x ženat a pouze jedna žena ho přežila díky většímu věkovému rozdílu a to Daniela Winterová. V článku se mimo jiné dozvíte, proč měl Jiří podezření, že jeho 2. manželka je tajná agentka. Proč byla jeho první láska osudová a...

Milí příznivci díla Jiřího Wintera, pokud jste ještě nenavštívili výstavu v terezínské Malé pevnosti, využijte krásného babího léta k výletu. Terezín není jen smutek, je to také veliká naděje. Stejně tak je tomu s výstavou. Kdo nezná osud Jiřího Wintera, nemůže nikdy pochopit jeho tvorbu, ani jeho humor. A neví, že v každé hrůze je jiskřička naděje...

SPUSTILI JSME SBÍRKU NA ODKUP A OCHRANU UNIKÁTNÍ SBÍRKY JIŘÍHO WINTERA

Chcete mít přehled o novinkách Nadačního fondu, výstavách, kulturních akcích a připravovaných besedách? Pak nám níže zanechejte Váš email a my Vám na něj budeme pravidelně  zasílat novinky ze zákulisí života Nadačního fondu Jiřího Wintera!

Přečtěte si jako první, co je nového!