Výstava v Mariánských Lázních

26.04.2022

Dovolujeme si vás jménem Nadačního fondu pozvat na zahájení výstavy v samém duchovním srdci Mariánských Lázní, v Goethově domě. Dům naleznete na Goethově náměstí, malý kousek od architektonické perly novo-byzantského slohu, známého kostela ve tvaru osmihranu. Dům zvaný Goethův, dříve Dům u zlatého hroznu, je nejstarším původním domem Mariánských Lázní a dnes v něm sídlí Městské muzeum.

Kdysi v něm při svých pobytech v líbezném lázeňském městě sídlil známý básník, spisovatel, veliký mystik a mnohé další (podívejte se do naučných slovníků či na Wikipedii, kolika vědními obory se tento mimořádný člověk zabýval) a neúnavný obdivovatel ženských půvabů, Johann Wolfgang von Goethe.

Od 3. května bude v Goethově domě sídlit výstava díla známého malíře, kreslíře , karikaturisty, orientalisty, spisovatele, přírodovědce, antropologa, zoologa, arche-ozoologa, spisovatele, scénografa, numismatika, botanika, sběratele, mystika (a mnohé další) a neúnavného obdivovatele ženských půvabů Jiřího Wintera, známého pod pseudonymem Neprakta. Srdečně vás zvu na vernissage, neboli otevření výstavy dne 3.5. v 18.00h.

Výstavu pro nás přijede slavnostně zahájit slovutný spisovatel Martin Petiška, syn neméně slovutného spisovatele Eduarda Petišky a přiveze nám všem milé literární překvapení, vztahující se k Mariánským Lázním. Zahraje nám hudebník Václav Kořínek , který nás svojí dechberoucí hudbou vezme sebou do jiného časoprostoru. Moc se na vás těšíme, 

Daniela Winterová a Nadační fond