Sbírka na Donio

04.10.2023

SPUSTILI JSME SBÍRKU NA ODKUP A OCHRANU UNIKÁTNÍ SBÍRKY JIŘÍHO WINTERA


Existuje obsáhlá sbírka díla karikaturisty Jiřího Wintera- Neprakty v soukromém vlastnictví. Je jedinečná svým obsahem. Bez této iniciativy hrozí její rozebrání, rozprodání mezi různé sběratele, nebo fanoušky české či v zahraničí. Sbírce hrozí, že může být navždy ztracena. Přitom její unikátnost tkví v ucelenosti. Cílem je odkoupení této nesmírně cenné sbírky "nepraktologa" Jaroslava Kopeckého, kterou vytváří od roku 1958. Sbírka bude po odkoupení majetkem Nadačního fondu Jiřího Wintera-Neprakty.

Sbírka je ohodnocena na 250 000 Kč. Je velmi rozsáhlá, systematicky řazená, obsahuje 1522 položek z kategorií knihy, kalendáře, časopisecké seriály, katalogy, pozvánky na výstavy, společenské hry a hračky dle návrhu Jiřího Wintera, plakáty, vývěsky, novoročenky, gratulace, pozvánky, výstřižky kreslených vtipů, ilustrací a další.

Pomozte nám prosím zachránit KULTURNÍ DĚDICTVÍ, sbírku výtvarného umění. Prosíme všechny fanoušky Jiřího o sdílení, podporu, příspěvek, aby se o sbírce vědělo. Jste hybnou silou sbírky. Bez vás fanoušků Jiřího Wintera nedokážeme naplnit cíl a sbírku ochránit.

 Za příspěvek můžete získat řadu zajímavých odměn, např. prohlídku výstavy zdarma v galerii nebo přímo u nepraktologa, nebo setkání a popovídání při výtečné kávičce s manželkou Jiřího Wintera, Danielou Winterovou a samozřejmě získáte za Váš příspěvek DOBRÝ POCIT. 


MOC DĚKUJEME ZA SDÍLENÍ A PODPORU. Přispět můžete po kliknutí na odkaz na sbírku, kde si vyberete kolik byste chtěli do sbírky darovat jedním klikem. Děkujeme. Ke sbírce tudy: https://www.donio.cz/zachranme-sbirku-umelce-jiriho-wintera-neprakty