Nové vydání Tajemného světa strašidel

27.05.2024

Nakladatelství Secret World vydává TAJEMNÝ SVĚT STRAŠIDEL.Kamarádi, kolegové a přátelé známí i neznámí. Všem milovníkům historických strašidel si dovolujeme tímto oznámiti, že JUDr. Jiří Pecha - letitý spolupracovník a kamarád Mistra Neprakty právě nyní vydává ilustrovanou e-knihu "Tajemný svět strašidel", kterou četlo již přes 50 000 čtenářů a která je beznadějně vyprodaná.

Knihu "TAJEMNÝ SVĚT STRAŠIDEL" i její volné pokračování - ! ABSOLUTNÍ NOVINKU ! - "ALMANACH STRAŠIDEL ČECH, MORAVY A SLEZSKA" - která jsou již nyní v předprodeji, nyní naleznete na stránkách nakladatelství SECRET WORLD 

A co na to říká sám autor?

"Dovoluji si vám tímto oznámit, že jsem se rozhodl překonat svoji pověstnou nechuť k moderním technologiím, a to hned ze tří důvodů:

1. V červenci vzpomeneme nedožitých 100 let od narození Jiřího Wintera Neprakty, mého letitého kamaráda a především spolupracovníka, se kterým jsme už nestihli realizovat hned několik velice zajímavých projektů, což bych teď konečně chtěl napravit. 

2. Protože čas opět trhnul oponou, zjistil jsem - ovšem jen velmi neochotně a nerad - že psaní na psacím stroji zn. Zeta z roku 1962 již kupodivu není v módě, takže jsem byl díky tomuto velice nepříjemnému zjištění a řadě dalších souvisejících okolností nucen podlehnout chtě-nechtě vábení internetu. 

3. Tím hlavním osobním důvodem však byl klid a spokojenost příslušnic domácnosti a kolektivu nakladatelství SECRET WORLD - neboť se v tomto případě neoddělitelně jedná o spojité nádoby."

JUDr. Jiří Pecha

Narodil se 27.dubna 1958 jako mimořádný zápočet svým rodičům v Brně, kde oba právě studovali Vysokou školu veterinární, aby po jejím absolutoriu zamířili do praxe domů na Vysočinu. Zde na něho od útlého věku působily dva hlavní vlivy, které navždy zformovaly jeho osobnost. Byly jimi láska k přírodě a všemu živému vůbec, o což se zasloužili především bukoličtí předkové z otcovy strany a aristokratičtí rodiče matky v něm kromě jiného dokázali probudit lásku ke knihám s historickou tématikou, záhadami atd. Po absolvování havlíčkobrodského gymnázia studoval na PF UK v Praze, kde již během studia působil ve vědeckém semináři akademika V. Vaněčka při ČSAV zaměřeném na právně-historické studie. Kromě řady odborných reportáží, studií a článků je autorem několika knih např. Tajemný svět strašidel, Lexikon strašidel, Encyklopedie čarodějnictví, Slavné historky mordýřské aj. Byl jedním ze zakládajících členů společnosti "Bratři černé planety" (Souček, Patrovský, Wagner, Mareš, Winter, Mackerle atd.), která jako první u nás zkoumala záhady a tajemství naší historie, registrovala a evidovala tzv. mezní jevy a navzdory pronásledování a četným zákazům spolupracovala s podobně zaměřenými společnostmi v zahraničí – např. AAA Erich von Däniken či Mezinárodní kryptozoologickou společností ICA (Prof. Heuvelmans). 

Obklopen zvířaty i dobrými lidmi nebere život příliš vážně s výjimkou přednáškových cyklů s tématikou alternativní historie, magie, čarodějnictví atd., které naleznete na webových stránkách secretworld.cz, kamarádí se strašidly a jediné, čeho se opravdu bojí, jsou pitomci všech druhů, forem i barev.