AUKCE originálů

12.07.2023

Mimořádná událost dnes startuje!

K tak významnému výročí, jakým jsou 99.narozeniny, by se mělo stát něco mimořádného. A stalo se…. Něco, co tu ještě nebylo. Dosud se v aukcích objevovaly pouze malé zlomky, které někde "uvízly" a objevily se v prodeji jednotlivě, bez odborného popisu a zařazení. Často jsou to bohužel dokonce věci kradené, či získané jiným podivným způsobem.

Výjimkou byla aukční síň Arthouse Hejtmánek, která před dvěma roky (skvěle!) prodala soubor ilustrací kalendáře Mezinárodní organizace novinářů. Teď však nastává něco, co zde nejen že ještě nebylo, ale také už nikdy nebude. Veliká aukce přímo z Mistrovy pozůstalosti. Nikdy jsem Jiřího dílo neprodávala, ale právě naopak jsem jej nadšeně kupovala a sbírala.

Jiří nade mnou trochu shovívavě kroutil hlavou a usmíval se. Jeho radám, že malíř musí prodávat, jsem se vzpurně bránila. Nakonec se ukázalo, že pravdu měl - jako téměř vždy - on.

Ať už jste sběratelem umění, nebo "pouze" máte rádi Nepraktovy kresby a chcete mít originál něčeho, co miliony čtenářů znají z knih, novin s časopisů, tohle je příležitost pro vás!Aukce bude probíhat on-line, aby se jí mohl zúčastnit každý z kteréhokoliv koutu vesmíru. Pokud vám však tato forma není příjemná, jednoduše zavolejte do aukční síně a sdělte své přání a své finanční možnosti. Pověřený zaměstnanec galerie bude dražit místo Vás.

Stejně tak se můžete kdykoliv po domluvě přijít podívat na originály kreseb.

DRAŽBY SE MŮŽETE ZÚČASTNIT NA STRÁNCE AUKCE OBRAZŮ U NÁRODNÍ GALERIE POPIS OBSAHU DRAŽBY

Soubor 1210 listů - archů, obsahujících v součtu násobně více jednotlivých kreseb - Tuš, akvarel. V nabídce jsou originály komiksů: Kouzelný míč, Olympiáda v Posázaví, Hon na Caesara, Modrý rubín, Křišťálový lustr, Sága rodu Krokova. Kramářské písně: Příběh o příšerném vrahu který děsil celou Prahu, Začalo to u Matěje, Kati jedou do Rokycan, Jirchářská balada. Mnoho archů seriálu vycházejícím po léta v časopisu Ahoj: s názvem: Co ve starých kronikách nebylo. Komiksy: Kopyto a Mňouk, dále 47 listů rozměrů cca 52 x 42 cm s různými tématy, na každém listu je 7. barevných kreseb, další jsou jednotlivé vtipy a ilustrace. Celá nabídka je natolik obsáhlá, že není možné všechna díla jednotlivě popsat. 

Náhledy nabídky lze shlédnout na Rajce.net odkaz: https://aukceneprakta.rajce.idnes.cz/Neprakta_-_Pozustalost 

Pozůstalost je rovněž zdokumentována významným nepraktologem panem Jaroslavem Kopeckým, který se dílem Jiřího Wintera Neprakty dlouhodobě zabývá. 

Takto obsáhlá kolekce prací Jiřího Wintera - Neprakty je na trhu s uměním naprosto výjimečná.