Vítejte na stránkách Nadačního fondu Jiřího Wintera Neprakty


V roce 2022 byl založen Nadační fond Jiřího Wintera - Neprakty, jehož účelem je soustředění a ochrana veškerého díla Jiřího Wintera-Neprakty a jeho sbírek, péče o ně, rozšiřování sbírek nákupy, prezentace formou výstav, besed, komentovaných prohlídek a projekcí a založení a provozování muzea Jiřího Wintera - Neprakty s doplňkovými expozicemi o historii Ořechovky a jejích osobnostech, zejména o prvním vlastníkovi vily architektu Aloisu Kubičkovi.

Nadační fond  Jiřího Wintera Neprakty bude  pokračovat také v jeho filantropických aktivitách a zejména seznamovat s Jiřího celoživotním dílem a zájmy. Jeho smyslem je zachovat  jméno a ilustrátorský rukopis v povědomí lidí tak, jak si to národní mistr karikatur zaslouží. Nadační fond vede jeho manželka Daniela Winterová a přátelé. 


MUZEUM 

Nepraktický svět Jiřího Wintera

V tajuplné vile Jiřího Wintera pomalu vzniká muzeum s názvem Nepraktický svět Jiřího Wintera. Budete se zde moci seznámit s jeho dílem, sbírkami, zážitky, setkáními a mnoha dalšími zajímavostmi.

Akce Nadačního fondu můžete sledovat také na facebookových stránkách

Daniela Winterová
Telefon: +420 736 150 787

Činnost Nadačního fondu Jiřího Wintera-Neprakty můžete podpořit příspěvkem na transparentní konto fondu. Z fondu hradíme opravy, zařízení a přípravu muzea Jiřího Wintera-Neprakty, pořádáme vzdělávací, charitativní akce a soutěže. Velmi děkujeme za Vaši podporu!

transparentní konto: 2502106007/2010

Nabídka spolupráce


Máte zájem o výstavu kreseb Jiřího Wintera, besedu nebo konkrétní kulturní akci s tématem života a tvorby Jiřího Wintera-Neprakty?


Vyplňte prosím všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět